Петък 16, Ноември 2018г.

ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ

“Проф. д-р Асен Златаров”

 

УЧЕБНИЦИ

ЗА УЧЕБНАТА 2018/2019г.

 

VIII клас

 

№ по ред

 

Клас

Учебен предмет

Издателство

Автори

1

VIII А-Ж

Български език

„БГ Учебник” ЕООД

 

 

Петя Маркова

Павлина Върбанова

Николай Паскалев

Десислава Петрова

 

2

VIII А-Ж

Литература

„БГ Учебник” ЕООД

 

Иван Инев

Албена Руневска - Георгиева

Мариана Бакърджиева

Димитър Драгнев

 

3

 

VIII А-Ж

Английски език

LEGACY

A1, A2, B1.1

 

„Юнивърс“ ЕООД

 

Джени Дули

4

 

VIII А, Б

 

EXAKT für Dich A1, A2, B1.1

І ЧЕ

 

“Клет България”
ООД

Джорджо Мотта
Микаела Петкова
Кесанлис

5

 

VIII Ж

Испански език

A bordo

Клетт

Olga Balboa Sánchez, Raquel García Prieto, Mercè Pujol Vila, Galina Hitrova, Daniela Vitanova

6

 

 

VIII А-Ж

Математика

 

 

„Просвета-София“ АД

 

Кирил Банков и екип

 

7

 

VIII А-Ж

Музика

“Просвета София” АД

В.Сотирова

8

 

VIII А-Ж

Изобразително изкуство

Булвест 2000

 

Свилен Стефанов и колектив

9

 

VIII А-Ж

Информационни технологии

 

„Просвета-София“ АД

 

Елиза  Стефанова

 

10

 

VIII А-Ж

       Философия

 

                       „Анубис“

 

 

Р. Пожарлиев, Ив. Колев

 

 

 

IX клас

 

№ по ред

 

Клас

Учебен предмет

Издателство

Автори

1

IX А

Български език

„Булвест 2000” ООД

Ангел Петров

Мая Падешка

Мариана Балинова

 

2

IX  Б-Ж

Български език

„Просвета-София” АД

Весела Василева Михайлова

Йовка Великова Тишева

Руска Събева Станчева

Борислав Славов Борисов

 

3

IX А

Литература

„Просвета-София” АД

Албена Владимирова Хранова

Любов Игнатова Шишкова

Лъчезар Иванов Бояджиев

 

4

IX  Б-Ж

Литература

ИК „Анубис”

ООД

„Булвест 2000”

ООД

 

Боян Асенов Биолчев

Борис Владимиров Минков

Николай Аретов Аретов

Веселина Георгиева Тонева

 

5

 

IX В-Е

Английски език І ЧЕ

Legacy B1

 

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Джени Дули

6

 

IX А, Б, Ж

Английски език ІІ ЧЕ

Legacy BG Level A1

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Джени Дули

7

 

 

 

 

IX А, Б,

 

„Prima. Deutsch für Jugendliche”, B1

Aspekte junior B1+ 
ПП  І ЧЕ

„Просвета-София”
АД

“Клет България”
ООД

Фридерике Джин

Лутц Рорман

 

U.Koithan, Helen Schmitz

 

8

 

 

 

IX В

 

„Ideen” A1

ПП   II ЧЕ

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг“

 

Вилфрид Крен

Херберт Пухта

Мария Самсарджиева

 

9

 

 

IX Г

 

 

Tendances A1: Френски език

 

 

 

CLE International

 

 

 

Colette Gibbe, Jacky Girardet, Marie-Louise Parizet, Jacques Pecheur

10

 

 

IX Ж

 

Испански език

 

Tú mismo Tomo B1 1, 2

 

 

 

Клетт

 

 

 

Giovanna Benetti, Mariarita Castellato, Galina Hitrova, Daniela Vitanova

 

11

 

 

 

 

IX Е

 

 

 

Con gusto A1 Tomo 1: Испански език

 

 

 

 

 

Клетт

 

 

 

 

 

; Eva M. Lloret Ivorra, Rosa Ribas, Bibiana Wiener, Margarita Gorrissen, Marianne Houptle-Barcelo, Pilar Perez Canizares, Galina Hitrova, Daniela Vitanova

12

IX  Д

Руски език

„Классно!” A1

„Клет България”

ООД

 

Татяна Игоревна Алексиева

Олга Игоревна Лазова

Виолета Николова Миланова

 

13

 

IX А-Ж

 

Математика

 

„Просвета-София“ АД

 

Кирил Банков и екип

 

14

 

IX А-Ж

 

Информационни технологии

 

„Просвета-София“ АД

 

Николина Николова

 

15

 

 

 

IX А-Ж

 

История и цивилизации

Профилирано и професионално обучение с интензивно изучаване на чужд език –част-1 и част 2

 

Булвест-2000

 

 

 

 

 

Андрей Пантев и колектив

 

 

 

 

16

 

IX А-Ж

 

География и икономика

 

„Булвест 2000“

 

 

Румен Пенин и кол.

 

17

 

IX А-Ж

Философия

 

 

                       „Анубис“

 

 

 

Р. Пожарлиев, Ив. Колев

 

18

 

 

 

IX А-Ж

 

Биология и ЗО 9 клас за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език

 

“Булвест – 2000” ООД

 

Владимир Овчаров,Огнян Димитров

19

 

 

 

IX А-Ж

 

Физика и астрономия 9 клас за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език

 

“Булвест – 2000” ООД

Максим Максимов

20

 

 

 

IX А-Ж

 

Химия и опазване на околната среда за 9 клас за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език

 

“Булвест – 2000” ООД

Данчо Даналев и колектив

22

 

 

IX А-Ж

 

Музика

Изкуства

Милка Толедова, Любомира Христова, Пепа Запрянова

 

23

 

IX А-Ж

Изобразително изкуство

 

“Просвета плюс“ ЕАД

М.Мойнова

и колектив

24

 

IX А-Е

Технологии и предприемачество

 

„Анубис” и „Булвест-2000”

С.Плачков и колектив

 

 

X клас

 

№ по ред

 

Клас

Учебен предмет

Издателство

Автори

1

 

X  А-Ж

 

Български език ЗП и ПП

“Д-р Иван Богоров” ЕООД

М. Васева и колектив

2

 

X  А-Ж

Литература – ЗП и ПП

ИК “Анубис” ООД

Клео Протохристова и

Колектив

 

3

 

Х В-Е

Английски език ПП І ЧЕ

“Upstream” В2+

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Вирджиния Евънс, Боб Обии

4

 

Х А, Б, Ж

Английски език ПП ІІ ЧЕ

Enterprise II

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Вирджиния Евънс, Дж. Дули

5

 

Х А, Б

 

Sicher B2.1, B2.2

ПП   I   ЧЕ

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг“

Michaela Perlman-Balme

Susanne Schwalb

Magdalena Matussek

6

 

Х В

 

Menschen  A1.2

ПП    II ЧЕ

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг

S.Evans,

 A.Pude;

F.Specht

7

 

Х Г

Rallye A1-A2: Френски език

 

Просвета

 

Цанева, Георгиева

 

8

 

 

Х Ж

 

Prisma : Metodo de español para extranjeros

 

 

EdiNumen

 

 

Екип на издадетството

 

9

 

 

Х Е

Испански език

 

 

Еделса

 

 

 

Vente 1: F. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa;

 

10

X Д

Руски език ПП, ІІ ЧЕ

“Я знаю на отлично русский язык”

 

 

„Клет България”

ООД

 

Татяна Игоревна Алексиева

Олга Игоревна Лазова

 

11

 

Х А-Ж

 

Математика-първо равнище

 

Архимед

 

Георги Паскалев и екип

 

12

 

Х А-Ж

Информатика

 

„Нова звезда“ АД

 

 

Ивайло Иванов

 

13

 

Х А-Ж

 

Информационни технологии

 

„Нова звезда“ АД

 

Ивайло Иванов

 

14

 

Х А-Ж

 

 

Х А, Б

 

 

Х В-Е

 

История и цивилизация за 9 кл.

 

Geschichte und Zivilisation-10 Kl.

 

History and Civilisation 10Kl.

Просвета –София АД

 

 

 

 

Борислав Гаврилов и колектив

 

 

 

 

15

 

Х А-Ж

 

География и икономика

 

„Булвест 2000“

 

Румен Пенин и кол.

 

16

 

Х А-Ж

 

 

Етика и право

 

  ИК „Анубис“

 

Иван Колев и кол.

 

17

 

Х А-Ж

 

 

 

Х В-Е

 

 

Биология и здравно образование – ЗП 9 клас

 

Биология на английски език – Biology

“Булвест – 2000” ООД

 

 

Огн.Димитров и колектив

 

Т. Димитрова, К. Котзакова

18

 

 

Х А-Ж

 

 

Физика и астрономия – ЗП

9  клас

 

“Булвест 2000” ООД

 

М.Максимов, Г.Христакудис

 

19

 

 

Х В-Е

 

 

Физика и астрономия на ЧЕ- английски

Physics and Astronomy

 

ИК”Анубис” ООД

Gradinarova, Tsekova

20

 

Х А-Ж

 

 

Химия и опазване на околната среда – ЗП 9 клас

 

“Булвест 2000” ООД

М.Кирилов и колектив

 

XI клас

 

№ по ред

 

Клас

Учебен предмет

Издателство

Автори

1

 

XI  А-Ж

Български език ЗП и ПП

 

“Д-р Иван Богоров” ЕООД

М. Васева и колектив

2

 

XI  А-Ж

Литература ЗП и ПП

ИК”Анубис” ООД

В.Стефанов, Ал.Панов

 

3

 

XI В-Е

 

Английски език ПП І ЧЕ

Upstream С1                

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Вирджиния Евънс, Дж. Дули

4

 

XI А, Б, Ж

Английски език ПП ІI ЧЕ

“Enterprise Plus”

 

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 Вирджиния Евънс, Дж. Дули

5

 

XI А, Б

Sicher C1.1

ПП    I   ЧЕ

 

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг“

Michaela Perlman-Balme

Susanne Schwalb

Magdalena Matussek

 

6

 

XI В

 

Mеnschen A2

ПП    II ЧЕ

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг

 

 

Franz Specht

und Kollektiv

 

7

XI Д

              Руски език, ПП, ІІ ЧЕ

“Я знаю на отлично русский язык”

„Клет България”

ООД

 

Татяна Игоревна Алексиева

Олга Игоревна Лазова

 

8

XI Г

 

Écho junior II   

 

 

CLE International

 

 

Jacky Girardet, Jacques Pecheur

 

9

 

 

 

XI Ж

 

Lengua y Literatura 11 Grado

 

 

Просвета

 

 

Mariana Manolova, Irina Alamanova

 

10

 

 

XI Е

 

Nuevo Ven 2 (U1-U8):

 

Еделса

 

 

F. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa

 

11

 

XI А-Ж

Математика- ЗП -първо равнище

 

Архимед

 

Георги Паскалев и екип

 

12

 

XI А-Ж

Математика- ЗИП -второ равнище

 

Архимед

 

Георги Паскалев и екип

 

13

 

XI А-Ж

 

 

История и цивилизация за 10 кл.

 

Рива

 

Евгения Калинова и колектив

 

14

 

XI А-Ж

 

География и икономика

 

„Булвест 2000“

 

 

Румен Пенин и кол.

 

15

 

XI А-Ж

 

 Философия

 

  ИК „Анубис“

 

Иван Колев и кол.

 

16

 

 

XI А-Ж

 

Биология и ЗО 10 клас

ИК”Анубис”ООД

 

Мария Шишиньова,Райчо Димков

 

17

 

XI А-Ж

 

 

Физика и астрономия – механика

10 клас

“Булвест 2000” ООД

М.Максимов Г.Христакудис

18

 

XI А-Ж

 

 

Химия и опазване на околната среда – ЗП 10 клас

“Булвест 2000” ООД

Г.Нейков  и колектив

 

 

 

XII клас

 

№ по ред

 

Клас

Учебен предмет

Издателство

Автори

1

XII  А-Ж

Български език ЗП и ПП

„Д-р Иван Богоров”

ЕООД

 

М.Васева  и колектив

2

XII  А-Ж

Литература ЗП и ПП

ИК „Анубис”

ООД

В. Стефанов

Ал. Панов

 

3

 

 

XII В-Е

Английски език ПП І ЧЕ

„Upstream“ С2          

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Вирджиния Евънс, Дж. Дули

4

 

XII А, Б, Ж

Английски език ПП ІІ ЧЕ

Enterprise 4

”Еxpress Publishing “

представлявано от „Юнивърс“ ЕООД

 

Вирджиния Евънс, Дж. Дули

5

 

 

XII А

Sicher C1

ПП    I   ЧЕ

 

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг“

 

Michaela Perlman-Balme

Susanne Schwalb

Magdalena Matussek

6

 

XII Б

 

Ausblick  3

Fit für DSD II

ПП   I   ЧЕ

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг

A.Fischer – Mitziviris

Th.Polland

 

7

 

 

XII В

Mеnschen A.2.2

ПП    II ЧЕ

 

 

“Едюкейшънъл център” ЕООД, представител на „Хуебер Ферлаг ГмбХ & Ко Кг

Charlotte Habersack,

Angela Pude,Franz Sprech

 

8

 

 

 

 

XII Ж

 

 

 

 

Lengua y Literatura 12 Grado

 

Просвета

 

 

 

Mariana Manolova, Irina Alamanova

 

9

 

 

XII Е

Nuevo Ven 2 (U9-U15)

 

Еделса

 

 

 

 

F. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa;

 

10

 

 

XII Г

Френски език

 

 

CLE International

 

 

 

Écho junior II: Jacky Girardet, Jacques Pecheur

 

11

XII Д

Руски език, ПП, ІІ ЧЕ

“Я знаю на отлично русский язык”

„Клет България”

ООД

 

Татяна Игоревна Алексиева

Олга Игоревна Лазова

 

12

 

XII А-Ж

Математика- ЗП -първо равнище

Архимед

Георги Паскалев и екип

 

13

 

XII А-Ж

Математика-второ равнище

Архимед

Георги Паскалев и екип

 

14

 

 

XII А-Ж

 

История и цивилизация за 11 кл.

ЗП и ПП

 

ИК Кръгозор ООД

Йордан Андреев и колектив

15

 

XII А-Ж

 

География и икономика ЗП

„Булвест 2000“

Румен Пенин и кол.

16

 

XII А-Ж

 

География и икономика ПП

„Просвета –София“ АД

Нено Димов и кол.

17

 

XII А-Ж

Свят и личност

Просвета –София АД

 

М.Грекова и колектив

18

 

XII А-Ж

 

Физика и астрономия – ЗП

10 клас

“Булвест 2000” ООД

М.Максимов, Г.Христакудис

19

 

XII А-Ж

Биология и ЗО -11,12клас ПП

”Булвест 2000” ООД

Огнян Димитров и колектив

 

В. Богоев и колектив

20

 

XII А-Ж

 

Химия и ОСС за 12 клас - ПП

”Булвест 2000” ООД

М. Кирилов и Г. Нейков

 

Сподели: